» » ARDEŞEN İLÇESİNDE EKMEĞE ZAM YAPILDI


ARDEŞEN İLÇESİNDE EKMEĞE ZAM YAPILDI

sponsor bağlantıları


Rize'nin Ardeşen İlçesinde 1.5 TL'den Satılan 300 Gram Ekmeğin Gramajı 330 Grama Çıkarıldı.
Yeni Gramajla Birlikte Fiyatta 2 TL Olarak Belirlendi. sessiz sedasız Sabah saatlerinde Market ve Fırınlara giden vatandaşlar, bir anda zamla karşılaşınca şok yaşadı.

ÖTE YANDAN 

Ardeşen Ardeşen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı, ekmek zammı sonrası bazı fırıncıların tekli ekmek üretmemesine ilişkin "Ekmeğe yapılan zam fırıncıların yanlış uygulaması sonucunda haksız duruma düşecektir" dedi.

Yazıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, tekli ekmek çıkarmayan fırıncıları vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine uyardıklarını belirterek, "Fırıncıların talepleri neticesinde ekmeğe zam yapma kararı alındı. Zamdan sona fırıncılarımızın işçilikten kaçmak için tekli ekmek çıkarmak yerine ikili ekmek çıkardıklarını öğrendik" dedi.

Vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine ilgili fırınlara uyarı gönderdiklerini söyleyen Yazıcı, "Fırıncılar bu uygulamaya devam ettikleri takdirde para cezasına maruz kalacaklar. Ekmeğe yapılan zam fırıncıların yanlış uygulaması sonucunda haksız duruma düşecektir. Fırıncılarımızı bu uygulamaya son vermeleri için uyardık" diye konuştu.Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yazıcı: "Ekmeğe yapılan zam fırıncıların yanlış uygulaması sonucunda haksız duruma düşecektir"
Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0

Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: