» » » FORMULAZ 2018 TARİHİ BELLİ OLDU


FORMULAZ 2018 TARİHİ BELLİ OLDU

sponsor bağlantıları


Tunca Belediyesinin bu yıl 10.sunu  düzenlemeye hazırlandığı Formulaz tahta araba yarışları için yarış tarihi belirlendi.


Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz'in başkanlığında toplanan FormuLaz komitesi tarihi belirledi.
Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz yaptığı açıklama;  Çocukluğumuzda böyle eğlenceler vardı. Keyif alıyorduk. Şimdi çocuklarımız hazır oyuncaklara biniyor ama onlara bunları öğretmemiz ve bu gelenekleri devam ettirmemiz lazım. Keyifli ve güzel bir eğlence. Organizasyonu bu yıl 23 Ağustos 2018 olarak açıklıyoruz Bu yıl ayrıca Kadın etabı olarak da yarışmalar düzenleyeceğiz.
Bu tarih aynı zamanda Kurman Bayramımızın 3. Gününe tekabül ediyor. Böylelikle gerek bürokratlarımız ve gerekse gurbetteki hemşehrilerimiz burada olacaklar ve onları bu güzel etkinlikle Tunca’mızda misafir etme imkânı bulacağız. Her yıl binlerce kişiyi Tunca Selamet tepesinde misafir edip, bölgenizin güzelliklerini ve Karadeniz insanının güler yüzlü samimiyetini gösterme fırsatı bulmaktayız. Bu anlamda öncelikle FormuLaz Dernek üyelerimize toplanarak yarış takvimimizi belirledik. Diye konuştu.


Laz kültüründe önemli bir yere sahip olan ve Lazcada Pi3ari arabana olarak bilinen ve sonra yarış halinde şenliğe dönüştürülen etkinlikler Tunca ve Çamlıhemşin'in Mekaleskiriti köyünde her yıl geleneksel olarak yapılıyor.
 Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
+1

Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: