» » Ömer Arısoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.


Ömer Arısoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

sponsor bağlantıları


Ömer Arısoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi öncesi Turizm Bakanlığı Müsteşarlığa yapan Ömer Arısoy, yeni sistemde Bakan yardımcısı olarak görevine devam edecek.

Ömer Arısoy, TOKİ Strateji ve Geliştirme Daire Başkanı iken Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Müsteşar olarak atanmıştı.

Arısoy, 1974 yılında Rize – Çamlıhemşin M3'anu köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini memleketi Çamlıhemşin’de tamamladı.

1989 yılında Marmara Üniversitesi Basın – Yayın Yüksekokuluna (İletişim Fakültesi) girdi ve üç yıl devam etti. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1997 yılında bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı.

1999 – 2004 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesinde Başkan Danışmanlığı, 2004 – 2014 tarihleri arasında Hukuk, Emlak-İstimlak, Kültür, Bilgi İşlem, Yazı İşleri ve İnsan Kaynaklarından sorumlu Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkanlığı ve İhale Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü, kültür yayınlarını yönetti.

Ekim 2014 tarihinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı görevine atandı ve 2016 yılının Eylül ayına kadar bu görevde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy evli ve iki çocuk babasıdır.

Sayın Ömer Arısoy'u can-ı gönülden tebrik ediyor ve yeni görevinde üstün başarılar diliyoruz.Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0

Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: