Anasayfa » Rize Fındıklı (Vi3'e) » KORONAVİRS AŞISINI BULAN EKİBİN MEMLEKETİNDE BÜYÜK SEVİNÇ


KORONAVİRS AŞISINI BULAN EKİBİN MEMLEKETİNDE BÜYÜK SEVİNÇ

sponsor bağlantıları


Tüm dünyayı etkiyen koronavirüsüne karşı Almanya'da yüzde 90 oranında etkili aşıyı geliştiren Türk bilim insanları, Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin'in başarısı memleketleri Rize Viǯe'de (Fındıklı) gurura vesile oldu.

Dr. Özlem Türeci’nin Rize’nin Fındıklı ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan akrabaları, büyük bir gurur yaşadıklarını ifade ederek, kendilerini memlekete davet etti.Büyük bir gurur içerisinde olduğunu ifade eden Fethi Türeci, “Akrabamızın aşıyı bulduğunu duyduğumuzda çok gururlandık, Türkiye ve dünya için mutluluk yaşadık. Herkese faydalı bir işe imza attılar. Babasını ve halasını tanıyorum ama kendisini hiç görmemiştim, bu haberlerden sonra televizyonda gördüm” dedi. 


Dr. Özlem Türeci’yi çocukluğunda gördüğünü belirten Bina Türeci, “Çok mutlu bir haber aldık ve gururlandık. Dedelerinden kalan bir ev vardı burada ancak o yıkıldı. Biz akrabaları olarak buradayız ve kapımız her zaman onlara açık” diye konuştu

Fındıkı belediye kutlama mesajı yayımladı
İlçede sevince neden olan başarının ardından ilçe belediyesi de sesssiz kalmadı. Belediyenin resmi sayfası sosyal medyada kutlama mesajı yayımladı.

Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: