Anasayfa » Ardeşen (At'aşeni) » TUNCA (DUTXE) BELDESİNDE YANGIN! MUHTAR YARDIM İSTEDİ


TUNCA (DUTXE) BELDESİNDE YANGIN! MUHTAR YARDIM İSTEDİ

sponsor bağlantıları


Yerel haber kaynaklarına yansıyan habere göre Karadeniz'de bir süredir devam eden yangınlara bugün yeni bir tanesi eklendi. Rize Ardeşen ilçesi Tunca Beldesinde akşam saatlerinde çıkan yangın gece boyu söndürülemedi. 

ARMUTLU KÖYÜNDE YANGIN
Rize'nin Ardeşen ilçesi eski Armutluk Köyü'ne bağlı Şaşkeni bölgesinde çıkan örtü yangını rüzgarın da etkisi ile yayılırken, araç ulaşımının zor ve arazinin engebeli olmasından dolayı yangına müdahale edilemiyor. Yangının çıkmasının ardından Ardeşen Belediyesi yaptığı anonsla vatandaşları yangın bölgesine giderek yangına müdahalede bulunmasını istedi.
Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz yangın sonrası yaptığı açıklamada vatandaşları duyarlı olmaya davet etti. Aytemiz "Tunca Şaşkeni mevkinde çıkan yangın sebebi ile tüm vatandaşlarımızın yanına kazma kürek alarak yangın bölgesine gelmelerini bekliyoruz lütfen duyarlı olalım bölge halkıma duyurulur" İfadelerini kullandı.
Ardeşen Eski Armutluk Köyü Şaşkeni bölgesinde çıkan yangına müdahale edilemiyor. Yangına müdahale etmek için Kaçkar Bölge İtfaiye'nin yanı sıra Orman işletme Şefliği ile Tunca Belediyesi ekipleri olay yerine gitti. Ancak yangın bölgesine araçların gitmesinin çok zor olmasından dolayı müdahale edilemediği öğrenildi. Derleme haber

TUNCA BELDESİNDE YANGIN
Rize Ardeşen ilçesi Tunca Beldesinde akşam saatlerinde çıkan yangın gece boyu söndürülemedi. Belediye başkanı Aytemiz yetkililerden yardım istedi. Yangıın gece geç saatlere kadar devam ettiği öğrenildi. Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: