Anasayfa » Artvin Arhavi (Ark'abi) » ARTVİN ARHAVİ İLÇESİNDE YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI


ARTVİN ARHAVİ İLÇESİNDE YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

sponsor bağlantıları


ARTVİN ARHAVİ İLÇESİNDE YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI
Güncelleme: 23:48
Arhavi Cixa kalesi mevkinde akşam saatlerinde aniden başlayan yangın kısa surede rüzgarın da etkisiyle yayıldı.
Bölgeye giden araç yolunun dar olması yangın söndürmede aksaklıklara neden oldu. Tarihi Cixa kalesinin etrafında sık ağaçlar ve çalı çırpı bulunuyor. Hopa Arama Kurtarma, Orman yangın söndürme ve Arhavi belediyesi ekipleri yangına müdahale etti.

Yangın kontrol altına alındı
Edinilen bilgiye göre saat 23:38 itibari ile yangın kontrol altına alındı.
Yangının çıkış nedeni bilinmezken uzmanlar gündüz güneşli ve sıcak olmasından dolayı ya da köylülerin tarlalardaki işlerinden dolayı her yıl onlarca yangın çıkabildiğini söylüyor.

Yangına ulaşımda yol engeli
Yangını söndürmek için Cixa kalesi yakınlarına giden yolun dar olması müdahaleyi göre olumsuz etkiledi. Yangını söndürmeye giden iki araç parça kırmasından dolayı yangına ulaşamadığı idda edildi. Bir çok ekibin dar yollardan dolayı müdahalede sıkıntı yaşandığı öğrenildi. Yangına sadace kısa bir itfaiye aracı çıkabildiği iddia edildi. 
Tarihi kalenin de bulunduğu yol dar olduğu, normal bir aracın bile güçlükle çıktığı biliyor. Yolun genişletilmesi yönünde çalışma yapılması yönünde istekte bulunulduğu iddia edildi.
Cixa kalesi ve çevresinin mesire alanı olması konusunda geçtiğimiz yıl bir proje başlatılmıştı. Projenin hayata geçmesi ile yolların genişleyebileceği olasılıklar arasında. 
foto: HOPAKEmojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: