Anasayfa » Rize Fındıklı (Vi3'e) » FINDIKLI HALKI BÜYÜK BİR BİRLİKTELİĞE İMZA ATTI


FINDIKLI HALKI BÜYÜK BİR BİRLİKTELİĞE İMZA ATTI

sponsor bağlantıları


Rize Fındıklı ilçesinde adı açıklanmayan bir Fındıklılı belediyeye toplumsal işlerinde kullanılmak üzere yaklaşık 16 dönüm yaş çay bağışladı.  Fındıklı belediyesi, bağışlanan çayı toplamak için meci başlattı.

lazca.org-Fındıklı

El ele veren Fındıklı halkı 1,5 gün boyunca toplamda 90 kişinin katılımıyla, toplama, temizleme, taşıma, satma ve yemek ekipleri oluşturdular.
Meci usulü 5770 kg çay topladılar ve 20.195 TL gelir elde ettiler. 

Toplanan çayları Fındıklı belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu da kamyona yükledi.

Fındıklı belediyesi yaptığı açıklamada "Arazinin ürününü belediyemizin toplumsal işlerinde kullanılmak üzere bağışlayan yurttaşımıza,
Topladığımız çayı alan çay fabrikası işletmesine ve meciye katılan tüm yurttaşlarımıza halkımız adına teşekkür ediyoruz.
Hep birlikte üretmeye ve yönetmeye devam edeceğiz. Meci’yi büyüteceğiz!" dedi.

Bölgede ilk kez bir çay tarlası bağışlanmış oldu. Yine belediye hiç yapılmayan bir uygulama ile ilk kez bir çay organizasyonu yaparak gelir elde etmiş oldu.

Fındıklı’da Meci Var! 🍃 Bugün, bir yurttaşımızın belediyemizin toplumsal işlerinde kullanılmak üzere bağışladığı yaklaşık 16 dönüm çay bahçesinde meci ile çay topladık. Mecimize katılan tüm yurttaşlarımıza minnettarız. Yaşasın meci, yaşasın dayanışma!

Fındıklı Belediyesi paylaştı: 27 Mayıs 2020 Çarşamba
Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: