Anasayfa » Haber » GÜRCİSTAN'A ARAÇLARI İLE GİDENLER BU HABERİ MUTLAKA OKUSUNLAR


GÜRCİSTAN'A ARAÇLARI İLE GİDENLER BU HABERİ MUTLAKA OKUSUNLAR

sponsor bağlantıları


GÜRCİSTAN'A ARAÇLARI İLE GİDENLER DİKKAT

Türkiye'den Gürcistan'a giderken sarp sınır kapısını araçları ile geçenler yeni bir ücretle karşılaşacaklar.

Haber: Ramazan Kosanoğlu Gürcistan

Türkiye sınır kapından Gürcistan'a kimlikle geçilmeye başlanmasından bu yana 1 lira olan geçiş bedeli daha sonra 15 lira olmuştu.  Şimdilerde ise araçları ile geçenler Gürcistan tarafına geçtiğinde Araç Sigortası yaptırma zorunluluğu getirildi.
Bütün işlemleri yaptırdıktan sonra sınırı geçer geçmez tam karşısında bulunan ofiste sigorta yaptırmak zorunda. Sigorta ücreti aracın sınıfı ve sigorta gün sayısına bağlı.
En düşük 15 gün yaptırmak zorunluluğu var. Otomobil için 15 günlük zorunlu araç sigortası 30 lari tutarında. (yaklaşık 50 tl.)
15 lira geçiş + 50 lira sigorta toplamda 65 lira gibi bir ücret çıkıyor.  Sigorta yaptımayanlara da 200 lari ceza kesiliyor.
Geçiş memurlarına sorduğumuzda Gürcü  vatandaşlarından da Türkiye tarafından alındığı  ifade edildi.  Öte yandan sigorta poliçesinde Türkçe olmaması dikkat çekiyor.
Gürcistan'a gitmek her geçen gün biraz daha pahalıya geliyor.Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız:


 1. 
  muharrem sahin
  3 Aralık 2018 19:09

  Dostlar Gürcistan şöyle demiştir. Ya Türkiye yurtdışından gelen araçlara 50-60 euro sigorta yaptırma zorunluluğunu getiriyor bunu da yıllardır yapıyor biz de başlayalım iyi bir gelir kapısı adam bunu senden öğrenmiş. Ne yapalım şimdi. Hiç olmazsa adam senin kadar vicdansız değil 50-60 lira alıyor.

  • Не нравится
  • +1
  • Нравится

  Cevapla