Anasayfa » Haber » Karadeniz haberleri » SINIRLARI BELLİ OLMAYAN İKİ İL


SINIRLARI BELLİ OLMAYAN İKİ İL

sponsor bağlantıları


ARTVİN ARHAVİ VE RİZE  FINDIKLI İLÇELERİNİN YETKİLİLERİ SINIR SORUNU İÇİN BİR ARAYA GELDİLERArhavi belediyesi tarafından duyurulan haberde Artin Arhavi ve  Rize Fındıklı ilçelerinin sınır sorununun çözülmesi hususunda yetkililer bir araya geldi. Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu, Arhavi Belediye Başkan Vekili H. Tahsin Kurdoğlu, Kıyıcık Köyü ile Güngören Köy Muhtarları ve her iki ilçenin il özel idaresi ve tapu kadastro müdürlüğü yetkilileri bölgede incelemelerde bulundu. İlçe Kaymakamları ve kamu kurum ve kuruluşların daire amirlerinin yanı sıra İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği iki Merkez Valisi de bu çalışmada yer aldı.

Her iki heyet de Vali ve Kaymakamlar eşliğinde adı geçen Cehennem Deresi boyunca bölgede kısa bir incelemede bulundular. Arhavi Belediyesi tarafından temin edilen dron (havadan) çekimlerle anında görüntülere ulaşılmış oldu.
Her iki tarafın beyanatı esas alınarak Kıyıcık Plajı olarak bilinen bölgedeki Cehennem Deresi’nin sınır olduğu tespit edilmiştir. Fakat Kıyıcık Köyü sakinleri söz konusu ortak beyanının dışında il sınırı olarak bilinen bölgenin daha farklı bir yer olduğu yönünde itirazda bulundular. Öteden beri geçmiş yıllarda beyan ve resmi belgeler esas alındığında söz konusu bölgede Cehennem Deresi’nin il sınırı olduğu kayıtlarla belgelenmiştir.Söz konusu bu itilafın çözümü için İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği Valiler tarafından hazırlanacak rapor doğrultusunda bakanlık tarafından nihayi karar açıklanacaktır.


Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: