Anasayfa » Videolar » Karadeniz müziğinde yeni albüm yeni ses

Karadeniz müziğinde yeni albüm yeni ses

      


sponsor bağlantıları
Karadeniz müziğinde yeni albüm yeni ses
haber: Klemurişi Ramazan Kosanoğlu

Bazen Lazca bazen Türkçe en çok da kendine has yorumu ile genç ve üretken bir şarkıcı, söz yazarı ve besteci. Muhammet Birinci.
Rize/ Pazar'da doğdu ve orada büyüdü. Lazca destanlarla ninniler ile büyüdü. Lazca Sözlü müziğe, Laz kültürüne, Laz diline Aşık biri olan müzisyen. 2008'e kadar yörede yaşadı. Üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi ; solo olarak birçok konserde yer aldı.  


Lazca , Türkçe beste yapan Müzisyen İstanbul'da tanıştığı arkadaşlar ve talihsiz olaylarla elindeki besteleri başka müzisyenler adı altında hala müzik piyasasında kullanılmaktadır bununla birlikte 2012 yıldan itibaren albüm çalışmasına girdi. 2 si Lazca olmak üzere 6 şarkıyı okudu. Bestelerin hepsi kendisine ait. 2 şarkı hariç sözlerini de kendisi yazdı.  Albüm bitti fakat "günümüzde müziğin değersizleştirilmesi, korsan, yapımcı düzenbazlıkları, emek hırszlıkları vs" sebebiyle albümü sadece siz dinleyicilere nereden isterseniz oradan dinleyin edasıyla sanal platformlarda yayınladı. Yayınlamaya da devam ediyor.
 
Hala beste, söz ve derlemeler yapan müzisyen artık kendine özel müziği hobi olarak görüyor. Kendi albümünü raflarda görüp göremeyeceğini ise bilemiyor.
Umuyoruz yakın zamanda albümü çıkar. Karadeniz ve Laz müziğine katkı sağlayacağına inanıyoruz. 

Karadeniz müziğinde yeni albüm yeni ses

 


Sanatçının sosyal sitelerdeki hesapları
https://www.facebook.com/MuhammetBirinciMusic
http://www.youtube.com/user/muhammetbirincimusic


Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak

+1
  •  2014-08-07
  •  9 266
  •  Lazca
  • tags; 

Yorum Ekle