Anasayfa » Lazca yayınlar » GELECEĞİM AİLEMİN MASALINDA PROJESİNE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLÜ


GELECEĞİM AİLEMİN MASALINDA PROJESİNE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLÜ

sponsor bağlantıları


MEKADER derneği, Çamlıhemşin kaymakamlığı ve Çamlıhemşin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü GELECEĞİM AİLEMİN MASALINDA projesine yenilikçilik ödüllerinde bölgesel ödülü almayı hak etti.


Çamlıhemşin İlçesine bağlı okulların eğitim niteliğini artırmak için Çamlıhemşin kaymakamlığı ve Çamlıhemşin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ÇONA ekibi kurulmuştur. Çona ekibin ve MEKADER derneğinin ortaklaşa çalışma yaparak Geleceğim Ailemin Masalında projesi hayata geçirilmiştir.
Okul öğrencilerin yaşlılardan dinledikleri gerçek hikâyeleri derleyerek geleceğe ışık tutsun, unutulmasın diye eserler kitap haline getirilmiştir.
Geleceğim Ailemin Masalında Projesinin proje mimari Halil Kosanoğlu ‘’ Geçmiş ile gelecek arasında bağ kurmak, unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve göreneklerin gelecek nesillere aktarmak, eğitime destek olmak için böyle bir proje hayata geçirdik “ dedi.
Çamlıhemşin Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile Türkiye geneli yapılan 2017-2018 Eğitim öğretimde yenilikçilik ödülleri yarışmasına başvuru yapılmıştır.
Türkiye genelinde 4152 eser başvuru yapılmış bunların arasında 150 eser saha incelenmesine alınmıştır. 150 eser saha incelenmesinden sonra 62 eser bölgesel ödül almayı hak kazanmıştır. 62 eser içinde yer alan GELECEĞİM AİLEMİN MASALINDA projesi bölgesel ödül kazanmanın gururu yaşayan MEKADER derneğini ve ÇONA ekibini tebrik ederiz.Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: