Artvin Arhavi (Ark'abi) / foto

Artvin Arhavi İlçesinde Yöresel Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi. (Foto Galeri)

Artvin Arhavi İlçesinde Yöresel Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi.
VİDEO İÇİN TIKLAYIN 
Arhavi Çǩuni Berepe Derneği tarafından ilki düzenlenen Yöresel Çocuk Oyunları Şenliği’nde çocuklar doyasıya eğlendi. Etkinlikte animasyon gösterileri, çocuk oyunları ve konserlerin yanı sıra çeşitli aktiviteler yer aldı. Belediye önünde tulum ve bando eşliğinde başlayan yürüyüş şehir turu ile devam eden ekinlik, Arhavi Gösteri Merkezindeki dernek başkanı Erdinç Atabey’in konuşması ile başladı.

Artvin Arhavi’de Çocuk Şenliği ve Lazca
Yöresel oyunları Lazca ile buluşturan Lazca Grubundan Merve Alçiçek’in kurduğu Çǩuni Lazuri (Lazcamız) çadırında Lazcayı oyunlarla çocukları hem eğlendirdi hem Lazcayı öğretti.
Lazca Gönüllüleri Platformundan Ressam Didem Tibukoğlu da “Lazca El İzi” çalışması ile çadırdaki yerini aldı. Çocuklara boyalar ile aktiviteler yaptı.

Lazca Çadırına Aşırı İlgi Vardı
Lazca çadırına gelen çocuklar Lazca konulu oyunlar oynadılar. Son derece bilgili oldukları gözlenen Laz çocukları Lazca bilmeceleri ve sayılar bilmeleri Lazcanın geleceğine yönelik umutları yeşertti. Çocuklar, Kısa süre sonra Lazca çadırında bulunan görevlilerin yerine aldılar.  Gelen çocuklara kendileri oyunları anlatarak çadırı sevk ve idare etmeleri şaşırttı.
Yetişkinler de Lazcaya aşırı ilgi gösterdiler. Her yaştan katılımcılar “Her etkinlikle olacak mısınız?” diye sormaları Lazcaya olan ilginin süreceğine ilişkin ipuçları verdi. Ekip her yıl düzenlenen Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nde de yer alacağı öngörülüyor.
Davet edilmesi halinde yurdun her yerine gidebileceklerini söyleyen Lazca gönüllüleri, unutulmaya yüz tutmuş dilimiz ve kültürümüzü tanı8tmak ve gelecek nesillere aktarmak insani görevimizdir dedi.


Emojiye tıkla - Yorum yap - Paylaş
Bu içeriği Sosyal Ortamda Paylaş

Bu haberi okuyanlar aşağıdakileri de okuduARHAVİ ÇOCUK ŞENLİĞİ VİDEO İZLE
LAZCA TV - LAZURİ TV / Videolar
ARHAVİ ÇOCUK ŞENLİĞİ VİDEO İZLE

Artvin Arhavi İlçesinde Yöresel Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi. VİDEO GALERİ

ARTVİN ARHAVİ'DE ÇOCUK ŞENLİĞİ YAPILIYOR
Artvin Arhavi (Ark'abi)
ARTVİN ARHAVİ'DE ÇOCUK ŞENLİĞİ YAPILIYOR

Artvin'in Arhavi ilçesinde Çǩuni Berepe Derneği tarafından Çocuk Şenliği düzenleniyor. 15 Haziran 2019 Cumartesi Arhavi Gösteri Merkezinde başlayacak etkinlikte çocuklar doyasıya

ARHAVİ'DE  LAZCA BELGESEL
Videolar
ARHAVİ'DE LAZCA BELGESEL

GELENEKSEL OLARAK ARTVİN İLİ ARHAVİ İLÇESİNE BAĞLI KAMPARNA (Dikyamaç) KÖYÜNDE DÜZENLENEN HAMSİLİ EKMEK VE LAZ BÖREĞİ ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ.

ARHAVİ HALK OYUNLARI EKİBİ TÜRKİYE 1.Sİ OLDULAR
Artvin Arhavi (Ark'abi)
ARHAVİ HALK OYUNLARI EKİBİ TÜRKİYE 1.Sİ OLDULAR

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından düzenlenen Okul Sporları Halk Oyunları Yarışması Sinop’ta yapıldı. Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Halk oyunları ekibi yarışmada

ARHAVİ'DE "LAZCA SOHBET" GECELERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENİYOR
Artvin Arhavi (Ark'abi)
ARHAVİ'DE "LAZCA SOHBET" GECELERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENİYOR

ARTVİN'İN ARHAVİ İLÇESİNDE HER CUMARTESİ LAZCA SOHBET ETKİNLİĞİ DÜZENLENİYOR. Arhavi'de bulunan Laz Kültür, Sanat ve Turizm Derneği her cumartesi gecesi Laz dili ve kültürünü

LAZCA TV ARTVİN ARHAVİ İLÇESİNDE ÇEKİMLER YAPTI
Artvin Arhavi (Ark'abi) / foto
LAZCA TV ARTVİN ARHAVİ İLÇESİNDE ÇEKİMLER YAPTI

LAZCA TV ADLI MEDYA TV KANALI LAZCA ÇEKİMLERİNE ARTVİN ARHAVİ İLÇESİNDE DEVAM ETTİ

Gişiş yap yada ücretsiz üye ol

İçerik Takvimi

Rize nöbetçi eczaneleri
HANGİ BELEDİYEYİ DAHA BAŞARILI BULUYORSUNUZ?