Anasayfa » Haber » Karadeniz haberleri » (ÇAYÜDAD) Başkanı Mustafa Mavi: "Verilen son 20 yılın en düşük zammı"


(ÇAYÜDAD) Başkanı Mustafa Mavi: "Verilen son 20 yılın en düşük zammı"

sponsor bağlantıları


Çay Üreticileri Dayanışma Derneği (ÇAYÜDAD) Başkanı Mustafa Mavi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yaş çay fiyatının özel sektör temsilcileri haricinde kimseyi memnun etmediğini kaydederek, verilen zammın son 20 yılın en düşük zammı olduğunu kaydetti.

Mavi, AK Parti’nin iktidarı boyunca yaş çaya en düşük fiyatını verdiğini belirterek, “Bizi en iyi anlayacağını düşündüğümüz Sayın Cumhurbaşkanımız yaş çaya son 20 yılın en düşük fiyatını vermiştir. Kovid-19 salgını ve ÇAYKUR’un içinde bulunduğu durum nedeniyle bu yıl zam yapılmayacağını açıklayıp bu yıl ‘feda yılı’ olacak ve tüm üreticilerimizden ‘bir yıl feda bekliyoruz’ deseydiler biz buna gönülden razı olurduk.
Ancak sayın cumhurbaşkanımıza bu bilgileri kim veriyorsa Cumhurbaşkanımızı yanıltmışlardır.

Türkiye bugüne kadar çok büyük krizler atlatmasına rağmen yaş çaya bugünkü kadar düşük zam verilmemişti. Burada verilen fiyat sadece özel sektörü memnun etmiştir. Bunun dışında verilen fiyat hiç kimseyi memnun etmemiştir.” Dedi. Mavi,


İstanbul’dan gelecek çay üreticileri için de çok geç kalındığını ifade ederek, 19 Mayıs’tan sonra kontrolsüz olarak gelecek on binlerce çay üreticisinin trafik ve sağlık sıkıntılarını da beraberinde getireceğini kaydederek daha önce bu konuda yaptıkları uyarıların dikkate alınmadığını söyledi. Mavi, 1 ay önce peyderpey çay üreticilerinin memleketlerine dönüşlerine izin verilmesi yönünde yaptıkları uyarıların dikkate alınması halinde bugün tüm üreticilerin memleketlerinde olacaklarını ve hiçbir sağlık sorunu ile keşmekeş yaşanmayacağını savunarak, “İstanbul’dan gelecek üreticilerimizin 19 Mayıs’tan sonra kontrolsüz bir şekilde gelecek olması nedeniyle tam bir keşmekeş yaşanacak ve gerek trafik yoğunluğu gerekse sağlık kontrolleri zor olacaktır.

İnşallah bir anda oluşacak bu yoğunluk nedeniyle aksi bir durumla karşı karşıya kalmayız” diye konuştu.Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: