Anasayfa » Haber » Karadeniz haberleri » Şiddetli yağış Rize’de etkili oluyor


Şiddetli yağış Rize’de etkili oluyor

sponsor bağlantıları


Şiddetli yağış Rize’de etkili oluyor

Rize’de geçtiğimiz gün başlayan ve bu gece şiddetini arttıran yağış, yerini sel ve heyelanlara bıraktı. İl genelinde bir çok köy yolu trafiğe kapandı, cadde ve sokaklar su altında kaldı.

Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Derecik Köyü’nde şiddetli yağış nedeniyle oluşan heyelanlar sonrasında yollar kapandı, bir araç toprak altında kaldı.

Kentte devam eden yağış İyidere, Derepazarı, Güneysu ve merkez ilçenin yanı sıra merkeze bağlı Salarha ve Muradiye beldelerinde hasara neden oldu.

Güneysu ilçesinde Gürgen Deresi taştı, bazı köylerin yolu ulaşıma kapandı.Ayrıca, merkeze bağlı Salarha ve Muradiye beldelerine ulaşımı sağlayan yolun bazı bölümlerinde heyelanlar meydana geldi.

Merkez ilçedeki bazı iş yerlerini su bastı, İl Özel İdaresi ekipleri Güneysu ilçesinde, diğer ilçelerde de belediye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Çayeli ilçesine bağlı Derecik ve çevre köylerin yolu ulaşıma kapandı.
Bölgede bir evin arkasında heyelan meydana geldi. Muhammet Kanbur isimli vatandaşa ait olan park halindeki araç toprak altında kaldı. Kaynak: pazar53.comEmojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: