Anasayfa » Haber » Karadeniz haberleri » ARTVİN'DEKİ YANGINDA 35 BİNA 60 EV YANDI


ARTVİN'DEKİ YANGINDA 35 BİNA 60 EV YANDI

sponsor bağlantıları


Bugün Artvin Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde meydana gelen yangında 176 haneli köyde 35 bina 160 ev kül oldu. Olayla ilgili Artvin Valiliği açıklama yaptı
ARTVİN'DEKİ YANGINDA 35 BİNA 60 EV YANDI


VALİLİK AÇIKLAMASI
Bugün ilimize bağlı Yusufeli ilçesinin Dereiçi Köyü’ndeki yangının başlamasından kısa bir süre sonra olay yerine ulaşan Valimiz Yılmaz Doruk, yangına müdahale çalışmalarını yerinde yönetti.

​Yusufeli ilçesine 8 km uzaklıktaki 176 haneli köyün büyük bir bölümünü tehdit eden yangın, AFAD Başkanlığının koordinesinde bir araya gelen Artvin ve çevre illerdeki ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının acil müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Müdahale çalışmalarını talimatlarıyla bizzat yöneten Valimiz Yılmaz Doruk, burada yaptığı açıklamada; “İlimize bağlı Yusufeli ilçemizin Dereiçi Köyü’ndeyiz.

Öncelikle bugün burada meydana gelen yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gerçekleşen bu üzücü olayda tek tesellimiz herhangi bir can kaybının yaşanmaması.

Yangın saat 17:30 itibariyle kontrol altına alındı. Ancak şiddetli lodos var. Rüzgâr ters yönde esiyor. Bu nedenle tehlike geçmiş değil. Tüm ekiplerimiz vatandaşlarımızın can güvenliğini ön planda tutarak müdahaleye devam ediyor. Alevlere yakın hanelerde yaşayan vatandaşlarımız tedbir amaçlı tahliye edildi. İlk incelemelere göre 35 binada bulunan 60’a yakın ev yandı.
3 hayvan ise telef oldu. Bir yandan da burada oluşan mağduriyetleri gidermeye yönelik tüm çalışmalarımız titizlikle devam ediyor.

Şu an itibariyle 1 milyon TL lik yardım ödeneği, çadırlar ve ihtiyaç halinde konteynırlar hazır edildi. Ayrıca yangından etkilenen vatandaşlarımızın konaklayacakları yerler de hazır edildi. Buradan Yusufeli Kaymakamlığımıza geçip saat 20:00 gibi orada ilgili tüm kurum amirlerinin katılımıyla bir koordinasyon toplantısı gerçekleştireceğiz.
Devletimizin tüm imkanlarıyla her zaman yanlarındayız.Tüm vatandaşlarımıza tekrardan geçmiş olsun” dedi.Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: