Anasayfa » Haber » Karadeniz haberleri » 2018 ÇAY KAMPANYASI RESMEN BAŞLADI


2018 ÇAY KAMPANYASI RESMEN BAŞLADI

sponsor bağlantıları


ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, 2018 yılı yaş çay alım kampanyasını bugün itibarıyla başlattıklarını belirtti.
 
Yaş çay alımına bu yıl geçen yıldan erken başladıklarını belirten Sütlüoğlu, "2018 yılı yaş çay alım kampanyasını bugün itibarıyla başlatmış bulunuyoruz. İnşallah hep birlikte güzel bir kampanya dönemini geride bırakırız. Yoğun yaş çay yok ama başlayacağız." dedi.

Sütlüoğlu, vatandaşın tarlasına erken girmesini istediklerini ifade ederek, "Çay sahil ve yüksek kesimde birlikte geliyor. Erken gelen Kemalpaşa ve diğer yerler arasında çok fark yok. Bu da vatandaşın çayı erken toplamasının gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Fabrikalar hazır, alımlara başlayacağız." diye konuştu.

Kısa sürede fiyatların açıklanacağını umduklarını söylen Sütlüoğlu, “Biz Sayın Bakanımıza ilettik. Geçen sezon vatandaşı mutlu eden fiyat açıklamıştık. Bu sezon da inşallah aynı olacak. Ucuz çay almak isteyen firmalara çay vermeyin. Biz sonuna kadar çayı almaya hazırız. Kimse tereddüt etmesin, paniğe kapılmasın." dedi.

Sütlüoğlu, her dönem üreticinin yanında yer aldıklarını vurgulayarak, “Bu sene dönüme kota 570 kilodur. Bu, 'Birinci sürgünde vatandaşın bütün çaylarını alacağız, buna talibiz.' demektir. Açıklanacak taban fiyatın altında almak isteyenlere çay vermeyin. Biz bunu alacağız. Kapasitemiz günlük 9 bin 200 ton. Piyasayı düzenleyecek güce sahibiz. Vatandaşın sabırlı olması lazım. Randevulu sisteme uyun." dedi. Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: