Anasayfa » Kültür / Sanat » Rizelilerden Türkçe, Lazca, Kürtçe ve İngilizce 'çay içme' daveti.


Rizelilerden Türkçe, Lazca, Kürtçe ve İngilizce 'çay içme' daveti.

sponsor bağlantıları


İstanbul Feshane'de 26-29 Mart 2015 tarihlerinde yapılacak 8. Rize Tanıtım Günleri için Lazca Türkçe ve  Kürtçe  3 dilde afiş hazırlandı.


Rize Dernekler Federasyon'unun İstanbul Feshane'de düzenleyeceği 8.Rize Tanıtım Günleri 26-29 Mart 2015 tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açacak. Geçen yıl yaklaşık 950 bin kişinin ziyaret ettiği Rize Tanıtım günlerine bu yıl 1 milyonun üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

AÇILIŞ PERŞEMBE GÜNÜ

26 - 29 Mart 2015 tarihleri arasında Feshane’de yapılacak olan 8. Rize Tanıtım Günleri'nin resmi açılışı ilk gün (26 Mart Perşembe) saat 14.00'de gerçekleştirilecek. Bakanlar düzeyinde katılımın olacağı açılış programına Milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı, ilçe belediye başkanları, iş dünyasından ve spor camiasından tanınmış isimler katılacak. Atma türküler eşliğinde yapılacak olan açılış esnasında misafirlere çeşitli yöresel ikramlar yapılacak.

İKİ KATLI RİZE EVİ BÜYÜK İLGİ GÖRECEK

Rize'nin bütün kurumlarının ve ilçelerinin katılarak stant açacağı Feshane Rize günlerinde en ilgi çekecek argüman yapımı 1 ay süren Rize evi olacak. İki katlı olarak planlanan Rize evinin alt katında eski evlerde olan materyallerden oluşan müze, üst katında ise gelen misafirlerin ağırlanacağı cumbalı bölümler yer alacak.

Rizelilerden Türkçe, Lazca, Kürtçe ve İngilizce 'çay içme' daveti.


 

3 FARKLI DİLLERDE REKLAM AFİŞLERİ HAZIRLANDI

Doğa turizminin başkenti Rize sloganı ile hazırlanan bu yılkı tanıtım konseptinde Kardeşlik vurgusu ön plana çıkarıldı. Alt slogan olarak kullanılan "Gelun bi Çay içelum" daveti İngilizce, Lazca ve Kürtçe dillerinde hazırlanarak İstanbul sokaklarına asıldı. Geniş bir kitleyi Feshane’de ağırlamaya hazırlanan RİDEF, farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğunu düşünerek farklı dillerde bir davet işini girdiğini belirtti.
Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: