Lazca

Lazca Soru-Cevap sitesi ve uygulaması yayında

Lazca Grubu ekibi tarafından Laz dili ve kültürü, tarihi  başta olmak üzere bir çok alanda yanlış bilgilerin önüne geçmek, okurları bilgilendirmek amacı ile yeni bir soru cevap sitesi açıldı.

Lazca Soru-Cevap Sitesi soru.lazca.org
https://lazca.org/soru/  ve http://soru.lazca.org adresinden erişilebiilen yeni bir site açıldı. Siteye herkes soru sorabiliyor, yanıt verebiliyor. Yönetici ve moderatörlerin olduğu site bilgi kirliliğinin önüne geçmeyi, Lazları ve Laz olmayanları her konuda bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Amaç Lazların Bilinilirliği ve farkındalık
Platformun kurucularından Ǩlemurişi Ramazan Kosnaoğlu yaptığı açıklamada "Lazlar ne yazık ki Türkiye'de çok bilinmiyor ya da yanlış biliniyor. Karadenizlilerden ibaret zannedilen Lazların bilinilirliğini arttırmak, yok olmakta olan Lazcaya dikkat çekmek istiyoruz. Bu alanda yanlış bilgileri düzeltmek ve doğru kaynaktan doğru bilgi akışını sağmak istiyoruz. Her kullanıcı doğrudan soru sorabildiği, hızlı ve direkt yanıt bulabildiği bir platform kurduk. Her kesimden insanlar bilgilerini bu sistem üzerinden kullanıcılara paylaşabilecek" dedi 

Sitenin Soru-Cevap Android Uygulaması da Geliştirildi.

Sitenin adroid uygulaması da geliştirildi. Tablet telefon ve diğer android cihazlarda hızlı erişebilecekleri android uygulama ücretsiz indirilebiliyor.



İndirmek için tıklayın Buraya Tıklayın

Emojiye tıkla - Yorum yap - Paylaş
Bu içeriği Sosyal Ortamda Paylaş

Bu haberi okuyanlar aşağıdakileri de okudu



Lazuri Android Uygulama İndir
indir
Lazuri Android Uygulama İndir

TÜM TELEFON VE TABLET DAHİL OLMAK ÜZERE ANDROİD PLATFORMDA ÇALIŞAN LAZURİ UYGULAMASI YAYIMLANDI Lazuri android uygulaması ile Lazca içeriklere artık daha kolay erişilebiliyor.

Artvinli Ümmü Gülsün yarışmaya damga vurgu
Artvin Arhavi (Ark'abi)
Artvinli Ümmü Gülsün yarışmaya damga vurgu

Milyoner yarışmasına damga vuran Ümmü Gülsün'ün 125 bin TL'lik soruya verdiği yanıt.

LAZ TARİHİ İLE İLGİLİ KAYNAKLAR
Lazca
LAZ TARİHİ İLE İLGİLİ KAYNAKLAR

''LAZLAR'' M.Recai Özgün Lazların tarihini anlatan M. Recai Özgün’ün ‘’Lazlar’ ’isimli kitabı bu alanda yazılan ender kitaplardan biri. Rahmetlik olan yazar geride çok değerli bir

LAZLAR DERKEN, HANGİ SORU(N)?
Esra Cayirci
LAZLAR DERKEN, HANGİ SORU(N)?

Güneybatı Kafkasya halklarından biri olan Lazlar, tarihten bu yana maruz kaldıkları asimilasyon politikalarına, bugün seslerini duyurarak ‘’dur’’ demeyi başarmışlardır. Bu başarı

BERKAY: 'BEN ARHAVİLİ MOHTİ LAZIM'
Artvin Arhavi (Ark'abi) / Videolar
BERKAY: 'BEN ARHAVİLİ MOHTİ LAZIM'

Kanal D'de Cuma gecesi yayımlanan Afara adlı progragramda Uğur Aslan'ın konuğu şarkıcı Berkay'dı. Eğlenceli programda kendisine sorulan soru üzerine "Ben Arhaviliyim, moxti Lazım"

Lazca' da " şa " Edatının Kullanımı
Artvin Arhavi (Ark'abi) / Lazca / Merve Alçiçek / Ne Demek
Lazca' da " şa " Edatının Kullanımı

Lazca' da "şa" ne demek? Şa şvi, Şa igzali ... Nasıl ve nerelerde kullanılır. Lazca eğitici, öğretici notlar.

Gişiş yap yada ücretsiz üye ol

İçerik Takvimi

Rize nöbetçi eczaneleri
HANGİ BELEDİYEYİ DAHA BAŞARILI BULUYORSUNUZ?