Anasayfa » Müzik » ZuĞAŞİ BEREPE'YE ÇİFTE ÖDÜL. BEŞLİ GÜRCİSTAN'DA ÖDÜL ALDI


ZuĞAŞİ BEREPE'YE ÇİFTE ÖDÜL. BEŞLİ GÜRCİSTAN'DA ÖDÜL ALDI

sponsor bağlantıları


Gürcüstan'da bu yıl 8'incisi düzenlenen ''Kafkasya Müzik Ödülleri-Zümrüdü Anka'' ödül töreni 11 Nisan 2019 tarihinde Gürcistan'ın başkenti Tiflis'teki Filarmoni Konser Salonunda yapıldı.
lazca.org-Ramazan Kosanoğlu

Zuğaşi Berepe'ye 'Phoenix Hero-Zümrüdü Anka Kahramanı''  ödülü
Türkiye'nin ve Dünyanın ilk Laz Rock Grubu ''Zuğaşi Berepe-Denizin Çocukları''nın kurucusu, Laz Kültürü ve Dayanışma Derneği'nin başkanı Av. Mehmedali Barış Beşli, grubu adına ''Phoenix Hero-Zümrüdü Anka Kahramanı'' ödülü takdim edildi.

Yakalandığı kanser hastalığı nedeni ile 2005 yılında yaşamını yitiren Kazım Koyuncu'ya ise Gürcistan'ın başketi Tiflis'te ''Kafkasya Müziğine Katkı'' ödülüne layık görüldü
Organizasyonun Türkiye Jüri Üyesi olan sanatçı Bayar Şahin Gundaridze, Kazım Koyuncu'ya verilen ''Kafkasya Müziğine Katkı'' ödülünü, rahmetlinin ailesine vermek üzere teslim aldı.
World Georgian Union Phoenix

90'lı yılların Kafkasya Rock Festivalleri'nden başlayan “Phoenix” Beyaz Müzik Ödülleri Kafkas Müzik Ödülleri “Phoenix” bir internet projesidir. 
Kafkas Sanatçıları / Grupları video kliplerini web sayfalarına yükleyip, 6 aday göstermede en iyi 6 Kafkas Sanatçı / Grup ödülünü veriyor. 
Ödüller genellikle Ermeni, Azeri ve Gürcü Sanatçılar / Grupların tek bir aşamada işbirliği yaptığı ve sahne aldığı yerlerde 
Festival Kültür Bakanlığı ve Tiflis Belediye Binası'nın desteğiyle, 2014'ten bu yana “Phoenix” Müzik Ödülleri'nde “Phoenix”  gerçekleştiriliyor.
Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: