Anasayfa » Turkiye & Dunya » Rizeli ev hanımı Nuriye Kaputoğlu suç örgütünü çökertti


Rizeli ev hanımı Nuriye Kaputoğlu suç örgütünü çökertti

sponsor bağlantıları


Nuriye Kaputoğlu, Gürcistan’da tuzağa düşürülüp cezaevine atılan eşini kurtarmak için amansız bir mücadele verdi. Önce organize suç örgütünü çökertti, sonra da 130 Türk tutuklu ve mahkumu özgürlüğüne kavuşturdu.


Rizeli ev hanımı Nuriye Kaputoğlu suç örgütünü çökertti


SUÇ ÖRGÜTÜNÜ ÇÖKERTTİ

Eşini kurtarmak için çalmadık kapı bırakmayan Kaputoğlu, aradığı desteği bulamayınca kendisi gibi Gürcistan mağduru aileleri toplayarak "Mağdur Aileler Derneği”ni kurup başına geçti. Kaputoğlu’nun ilk icraatı Sarp Sınır Kapısı’ndaeylem düzenleyip saatlerce iki ülke arasındaki trafiği durdurmak oldu. Bueylemle 2 ülkenin başbakanları, bakanları, elçileriyle görüşmelerde bulundu. Gürcü yetkililer harekete geçti.
Türkler’e tuzak kuran içinde çok sayıda devlet görevlisinin olduğu bir organize suç örgütü çökertildi. 130’a yakın Türk tutuklu ve hükümlü serbest kaldı.

‘NENE HATUN’UN TORUNLARIYIZ

Rize Şehir Merkezi’ndeki evinde dikişe devam eden Kaputoğlu, "Çayını toplayan, lahanasını ve fasulyesini eken bir insanım. Ama yeri geldiğinde elini masaya vurmasını da bilirim. Nene Hatunlar’ın torunuyuz. İçimizde yaradan korkusu ve adalet duygusu var. Diğer mağdurları kaderine terk edemezdim. Mücadelem sürecek” dedi.Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız:


  • Yazar: Lazca
  • Zaman: 8-03-2015, 19:25