Artvin Hopa (Xop'e)

ARHAVİ'DEN HOPA'YA GİDEN ARAÇTA TARİHİ ESERLER ELE GEÇİRİLDİ

Hopa ilçesinde, Sarp kapısına hareket halindeyken durdurulan bir yolcu otobüsünün bagajında ele geçirilen tarihi eserlere ilişkin 3 kişi gözaltına alındı
Artvin'in Hopa ilçesinde durdurulan bir yolcu otobüsünde çeşitli dönemlere ait olduğu değerlendirilen bin 547 parça tarihi eser ele geçirildi.


Artvin Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamaya göre, bir ihbarı değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube ekiplerince Arhavi ilçesinden Sarp Sınır Kapısı'na doğru seyir halindeki bir firmaya ait yolcu otobüsü Hopa ilçesi sınırlarında durduruldu.
Hopa Cumhuriyet Başsavcılığının arama ve el koyma kararına istinaden yolcular E.P, M.N. ve İ.S'ye ait bagajlarda arama yapıldı.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Yapılan arama sonucunda gizlenmiş vaziyette farklı dönemlere ait olduğu ve tarihi eser niteliği olduğu değerlendirilen bin 293 adet altın, bronz veya gümüş olduğu değerlendirilen sikke, 7 adet bronz veya gümüş olduğu değerlendirilen küçük insan ve hayvan heykelleri, 92 adet altın, bronz veya gümüş olduğu değerlendirilen yüzük, 87 adet altın, bronz veya gümüş olduğu değerlendirilen takı ve süs eşyası, 45 adet cam ve taş olduğu değerlendirilen takı ve süs eşyası, 3 adet taş olduğu değerlendirilen kolye, 7 adet altın, bronz veya gümüş olduğu değerlendirilen bilezik, 8 adet altın, bronz veya gümüş olduğu değerlendirilen obje, 1 adet altın, bronz veya gümüş olduğu değerlendirilen mühür, 2 adet bronz veya gümüş olduğu değerlendirilen ok ucu, 1 adet toprak olduğu değerlendirilen çanak kase, 1 adet taş olduğu değerlendirilen obje ele geçirilmiştir."
 Olayla ilgili 3 şüphelinin gözaltına alındığı, soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.
TARİHİ ESERLER HANGİ DÖNEME VE HANGİ MEDENİYETE AİT OLDUĞU KONUSUNDA BİR AÇIKLAMA YAPILMADI
Emojiye tıkla - Yorum yap - Paylaş
Bu içeriği Sosyal Ortamda Paylaş

Bu haberi okuyanlar aşağıdakileri de okuduRize il emniyetinin düzenlediği operasyonda tarihi eserler ele geçildi
Karadeniz haberleri
Rize il emniyetinin düzenlediği operasyonda tarihi eserler ele geçildi

Rize il emniyetinin düzenlediği operasyonda tarihi eserler ele geçildi.

ARTVİN  ŞAVŞAT'TA ROMA İMPARATORLUĞU DÖNEMİNE AİT HEYKEL ELE GEÇİRİLDİ
---
ARTVİN ŞAVŞAT'TA ROMA İMPARATORLUĞU DÖNEMİNE AİT HEYKEL ELE GEÇİRİLDİ

ARTVİN ŞAVŞAT'TA ROMA İMPARATORLUĞU DÖNEMİNE AİT HEYKEL ELE GEÇİRİLDİ Artvin'in Şavşat ilçesinde jandarma ekipleri tarafından Roma dönemine ait bir kadın heykeli ele geçirildi.

SARP SINIR KAPISI KAPATILDI HABERİ
Haber
SARP SINIR KAPISI KAPATILDI HABERİ

Türkiye ile Gürcistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniye Sarp Sınır Kapısı'nı geçici olarak kapatma kararı aldı.

ARTVİN ARHAVİ İLÇESİNDE YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI
Artvin Arhavi (Ark'abi)
ARTVİN ARHAVİ İLÇESİNDE YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Arhavi Cixa kalesi mevkinde akşam saatlerinde aniden başlayan yangın kısa surede rüzgarın da etkisiyle yayıldı. Bölgeye giden araç yolunun dar olması yangın söndürmede

Hopa'da gece yarısı fuhuş baskını 70 kadın gözaltında
Artvin Hopa (Xop'e)
Hopa'da gece yarısı fuhuş baskını 70 kadın gözaltında

Artvin'in Hopa ilçesinde dün gece yarısı eğlence mekanlarına baskın düzenlendi. Aralarında farklı uyruklarda 70 kadın fuhuş yaptıkları gerekçesi ile Hopa Emniyet Müdürlüğü Asayiş

BAVUL TİCARETİ TERSİNE DÖNDÜ
Karadeniz haberleri
BAVUL TİCARETİ TERSİNE DÖNDÜ

Sarp sınır kapısından boş bavulla Türkiye'ye gelip dolu bavulla Gürcistan'a aynı gün dönüyorlar. Yıllar önce Türkiye'ye gelip eşya satan Gürcistan vatandaşlarıTürkiye'ye

Gişiş yap yada ücretsiz üye ol

İçerik Takvimi

Rize nöbetçi eczaneleri
HANGİ BELEDİYEYİ DAHA BAŞARILI BULUYORSUNUZ?