Anasayfa » yasam saglik » RİZE'DEKİ İKİ HASTANEDE RANDEVÜSÜZ HASTALAR KABUL EDİLMEYECEK


RİZE'DEKİ İKİ HASTANEDE RANDEVÜSÜZ HASTALAR KABUL EDİLMEYECEK

sponsor bağlantıları


Rize il sağlık müdürlüğü yaptığı açıklamada Rize merkezde bulunan iki hastanenin 7 Aralık 2020 tarihinden itibaren sadece randevulu hastalara hizmet vereceğini duyurdu.

MHRS üzerinden randevu alma zorluğu, özellikle 65 yaş üstü hastaların kısıtlı zaman diliminde sistemden randevu alınabildiği dönemde, hastaların mağdur edilmeden sağlık çalışanlarının yükünü azaltmak için 7 Aralıktan itibaren sadece randevulu hastalara hizmet verileceği açıklandı. 

İl sağlık müdürlüğü açıklaması şu şekilde

"Hastane Polikliniklerimiz Sadece Randevu Hizmet Verilecektir!

07 Aralık 2020 tarihinden itibaren hastanelerimiz sadece MHRS üzerinden randevulu hastalara hizmet verecektir.

İlimiz merkezde hizmet veren her iki hastanemizde artan kovid vakalarının beraberinde getirdiği yoğun iş yükünü daha iyi tolere edebilmek, sağlık personelimiz üzerindeki büyük iş yükünü biraz da olsun azaltabilmek amacıyla 7 Aralık 2020 Pazartesi gününden itibaren polikliniklerden yalnızca MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi- Alo 182) üzerinden randevu alınması ile suretiyle hizmet anılabilecektir.

Gerçekte ciddi tıbbi problemi olan ve mutlak suretle poliklinikte uzman doktor tarafından muayene edilmesi gereken, ancak hiçbir şekilde randevu alamayan hastalarımız için ise gerek hastanelerimizin Başhekim ve Başhekim Yardımcılarının, gerekse de Sağlık Müdürlüğümüzün kapıları sonuna kadar açıktır.
Yine bu süreçte acil servislerimizin hizmeti kesintisiz devam edeceğinden acil problemi olan vatandaşlarımız her zamanki gibi bu servislerimize de başvurabileceklerdir.
Bu zorlu süreçte ciddi iş yüküyle boğuşan ve hastalarımıza hak ettikleri sağlık hizmetlerini vermek için büyük uğraş gösteren sağlık çalışanlarımıza destek olmak için elimizden geldiğince aile hekimlerimizden hizmet almaya gayret edelim."
Emojiye tıkla sayfaya duygunu bırak
0


Daha kolay yorum yazabilmek için ücretsiz üye ol Üye Olmak İçin Tılka


Adınız Soyadınız: